Facebook
Twitter
Email
Print

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś świętujemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu to doskonała okazja, aby podkreślić, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z sieci. Wspólnie możemy pracować nad tym, aby Internet był miejscem bezpiecznym, przyjaznym i pełnym pozytywnych doświadczeń.
Wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu:
1️⃣ Zabezpiecz swoje hasła: Używaj silnych i unikalnych haseł do różnych kont online. Regularnie je aktualizuj, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
2️⃣ Ochrona prywatności: Ustaw swoje profile prywatne tam, gdzie to możliwe. Uważaj, jakie informacje udostępniasz online, aby chronić swoją prywatność.
3️⃣ Rozpoznawanie zagrożeń: Bądź świadomy/a potencjalnych zagrożeń online. Nie otwieraj podejrzanych linków ani nie pobieraj nieznanych plików.
4️⃣ Szacunek w sieci: Pamiętaj o kulturze internetowej. Bądź uprzejmy/a i szanuj innych uczestników Internetu. Unikaj negatywnych komentarzy i cyberprzemocy.
5️⃣ Edukacja cyfrowa: Wspieraj edukację cyfrową. Rozwijaj swoje umiejętności online i ucz innych, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Razem możemy uczynić Internet lepszym miejscem dla wszystkich! Wspierajmy się nawzajem, aby stworzyć sieć pełną pozytywnych doświadczeń.